Prowadzący firmę “U Brata Józefa”: nie organizowałem wyjazdu do Medjugorie, był on organizowany przez siostrę zakonną

– Nie organizowałem wyjazdu do Medjugorie, pielgrzymka była organizowana przez siostrę zakonną – poinformował w czwartek PAP Jarosław Miłkowski prowadzący jednoosobową firmę “U Brata Józefa”.

Biuro prasowe kancelarii marszałka woj. mazowieckiego poinformowało w czwartek, że zgodnie z ustaleniami urzędu marszałkowskiego Biuro podroży “U Brata Józefa”, które zorganizowało tragiczną w skutkach wycieczkę do Medjugorie, działało bez wymaganego prawnie wpisu do rejestru organizatorów turystyki.

– Oznacza to, że klienci biura nie są objęci gwarancją ubezpieczeniową, jaka przysługuje turystom korzystającym z usług zarejestrowanych biur podróży. Urząd marszałkowski skierował sprawę do organów ścigania – przekazało w czwartek biuro prasowe kancelarii marszałka woj. mazowieckiego.

PAP poprosiła o wyjaśnienia w sprawie zarzutów kierowanych pod adresem przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą o nazwie “U Brata Józefa” Jarosława Miłkowskiego.

– Posiadam umowę agencyjną od 2017 r. z biurem Motyl S.A. w Lublinie i od tego czasu z nimi podróżuję – powiedział Miłkowski. Zapewnił, że – biuro podróży ma do tego pełne uprawnienia –\. Wyjaśnił, że – działa na zasadzie agenta –. –  Ja generalnie zbieram ludzi – dodał.

Podkreślił, że – ten wyjazd (do Medjugorie – PAP) był zupełnie inny, organizowany przez samą siostrę –. Potwierdził, że był to wyjazd zorganizowany nie przez biuro, ale osobę prywatną. – Ja tylko pomagałem w ubezpieczeniu i w zorganizowaniu autokaru – oznajmił.

Miłkowski odmówił dalszych wyjaśnień. – Byłem wczoraj na przesłuchaniu. Nie mogę nic więcej powiedzieć, bo mam zakaz, bo jest wszczęte postępowanie. Mogę jedynie powiedzieć, to, co mogę skorygować – zaznaczył.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej RP firma “U Brata Józefa” Biuro Podróży Jarosław Miłkowski działa od 2017 r. W rubryce “przeważająca działalność gospodarcza” widnieje wpis: “Działalność organizatorów turystyki”. Ponadto wpisana jest m.in. “Działalność pośredników turystycznych”.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem, na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie – przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorie.

 

źródło: pap