Lubelskie: Utrudnienia na drogach w Chełmie z powodu protestu Agrounii

Utrudnienia występują na drodze krajowej nr 12 i drodze wojewódzkiej nr 844 w Chełmie (woj. lubelski), gdzie we wtorek rozpoczął się protest Agrounii; ruch ciężarówek przez miasto został całkowicie wstrzymany – podała policja.

Kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie poinformowała, że we wtorek o godz. 11 rozpoczął się protest środowisk rolniczych, którego zakończenie zaplanowane jest na czwartek o godz. 11.

Jak podała policjantka, dk 12 od strony Janowa do Chełma wjeżdża ok. 150 ciągników rolniczych i samochodów osobowych. Podobna ilość pojazdów wjechała do miasta dw 844 od strony Hrubieszowa. Zastrzegła, że dane dotyczące liczby pojazdów uczestniczących w proteście są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Czyż przekazała, że na czas protestu całkowicie zablokowana została ul. Rejowiecka na odcinku od Ronda Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szpitalną i całkowicie wstrzymany został ruch samochodów ciężarowych na odcinku drogi krajowej nr 12 przebiegającej przez Chełm w stronę przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku.

Kierowców ciężarówek udających się na Ukrainę bądź też wyjeżdżających z Ukrainy policja prosi o kierowanie się na inne przejścia graniczne.

– Samochody osobowe kierowane będą na ul. Lubelską. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić również na innych drogach dojazdowych prowadzących do Chełma oraz głównych ulicach miasta – podała.

– Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tym czasie oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy – wskazała Czyż.

Jak dodała, zgromadzenie środowisk rolniczych zostało zgłoszone przez organizatorów i uzyskało zgodę Urzędu Miasta Chełm.

12 stycznia podczas konferencji prasowej w Lublinie Andrzej Waszczuk z Agrounii zapowiedział, że protest rozpocznie się od zbiórki rolników z ciągnikami jednocześnie w miejscowościach Janów i Sielec niedaleko Chełma. Następnie pojadą drogą krajową nr 12 i drogą wojewódzką nr 844 w stronę miasta. Dwie kolumny spotkają się na Rondzie Romana Dmowskiego u zbiegu dk 12, dw 812 i ul. Lubelskiej w Chełmie.

 

 

źródło: pap

/zdj. poglądowe/pixabay/