Lubelskie: Postrzelił psa w oko z wiatrówki. Usłyszał zarzuty

Zarzuty znęcania się nad psem usłyszał 56-latek podejrzany o postrzelenie zwierzęcia z wiatrówki w oko na terenie gminy Biała Podlaska (woj. lubelskie); przyznał się tłumacząc, że chciał odstraszyć czworonoga – poinformowała w piątek policja.

Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej poinformowała, że we wtorek funkcjonariusze zostali powiadomieni o postrzeleniu psa na terenie gminy Biała Podlaska (woj. lubelskie).

– Z relacji właścicielki czworonoga wynikało, że znalazła ranne zwierzę nieopodal swojej posesji. Dopiero podczas wizyty u weterynarza okazało się, że pies został postrzelony z wiatrówki  – podała Salczyńska-Pyrchla dodając, że sprawca ranił czworonoga w oko i niezbędna była operacja.

Ustalono, że udział w zdarzeniu może mieć 56-letni sąsiad pokrzywdzonej. Na jego posesji policjanci znaleźli wiatrówkę, śrut, a także amunicję i broń myśliwską, na którą mężczyzna nie ma zezwolenia.

Jak poinformowano, 56-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad psem i przyznał się do winy.

– Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że chciał tylko odstraszyć zwierzę, które weszło na jego posesję i był to nieszczęśliwy wypadek – przekazała policjantka. Dodała, że mężczyzna został objęty dozorem policji.

Podejrzanemu grozi do ośmiu lat więzienia.

 

 

źródło: pap

/zdj. poglądowe/pixabay/