Prezes firmy skupującej owoce i warzywa m.in. w Rykach z decyzją o tymczasowym areszcie

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 51-letniego Piotra F., któremu prokuratura przedstawiła zarzuty oszustwa na łączną kwotę ok. 9,5 mln zł. Z ustaleń śledczych wynika, że nie płacił on rolnikom za dostarczone do skupu owoce. W sprawie pokrzywdzonych jest 35 osób.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP w piątek, że sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował areszt wobec Piotra F., prezesa firmy zajmującej się przetwórstwem owoców.

– Mężczyzna usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustwa na łączną kwotę ok. 9,5 mln zł. Z naszych ustaleń wynika, że wprowadził rolników w błąd, co do swojej sytuacji finansowej i możliwości zapłaty za owoce. Inaczej mówiąc, nie zapłacił za dostarczone produkty rolne – mówiła rzeczniczka.

Podczas przesłuchania w prokuraturze podejrzany nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Składał wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają na razie ich treści. Za zarzucane Piotrowi F. czyny grozi do 8 lat więzienia.

Sprawa dotyczy jednej z firm skupujących owoce i warzywa w Rykach (woj. lubelskie). Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w województwie łódzkim. Oprócz 35 pokrzywdzonych producentów owoców, zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

 

 

źródło: pap

/zdj. poglądowe/DN/