Po raz kolejny Lotnicza Akademia Wojskowa zaprasza pod swoje skrzydła! Rekrutacja na studia wojskowe trwa do 31 marca br. W tym roku 153 maturzystów ma szansę spełnić marzenia o lataniu oraz studiować na kierunkach związanych z lotnictwem.
Szkoła Orląt to nie tylko piloci, to również kontrolerzy ruchu lotniczego, logistycy, nawigatorzy, operatorzy Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) i wiele innych zawodów ściśle związanych z lotnictwem.
Jak informuje uczelnia, tryb i warunki rekrutacji zostaną podane niezwłocznie po ukazaniu się zarządzenia Ministra Obrony Narodowej w przedmiotowej sprawie. Jednak już teraz wiadomo, że w tym roku zaplanowano rekrutację na kierunki: Lotnictwo i Kosmonautyka, Nawigacja oraz Logistyka. Poniżej podajemy ilość miejsc na poszczególnych specjalnościach wymienionych kierunków studiów.
Lotnictwo i Kosmonautyka (80 miejsc)
specjalności:
– pilot samolotu bojowego naddźwiękowego – 20
– pilot samolotu transportowego wielosilnikowego – 20
– pilot śmigłowca – 30
– operator BSP – 10
Nawigacja (43 miejsca)
specjalności:
– nawigatorzy – 18
– ruch lotniczy – 25
Logistyka (30 miejsc)
specjalność:
– ogólnologistyczna – 30
LAW w Dęblinie to jedyna placówka w Polsce kształcąca kandydatów na pilotów wojskowych. Prawie stuletnia tradycja szkoły, bogata historia dęblińskich asów biorących udział w walkach na wszystkich frontach drugiej wojny światowej w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i unikatową ofertą szkoleniową to największe atuty LAW. Absolwent studiów wojskowych promowany jest na pierwszy stopień oficerski – podporucznika.
– Wśród maturzystów i kandydatów do Szkoły Orląt krążą mity związane z rekrutacją do LAW. Lotnictwo nie jest kierunkiem wyłącznie dla mężczyzn. Plomba w zębie, wada wzroku, czy przebyte urazy nie muszą dyskwalifikować kandydata na studia – przypomina uczelnia.
Podajemy link do rekrutacji na studia wojskowe: https://rekrutacja.law.mil.pl/
/inf. video LAW/