piątek, 26 kwietnia, 2024
DęblinRelacjeWiadomości

Dęblińska pisarka Luiza Borkowska-Ziółkowska na Targach Książki w Warszawie

Z początkiem kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyły się Jubileuszowe XXV Targi Wydawców Katolickich. Podczas czterech dni zaprezentowano nowości wydawnicze ponad 170 wydawnictw. Odbyły się spotkania autorskie z pisarzami, poetami, w tym z dęblińską pisarką Luizą Borkowską-Ziółkowską.

Pisarkę można było spotkać przy stoisku wydawnictwa Petrus. – Podczas tegorocznych Targów Wydawców Katolickich prezentowałam książkę dla dzieci “Proszę, przepraszam, dziękuję. Małe wielkie słowa” – mówi Luiza Borkowska-Ziółkowska. W trakcie spotkania oficjalnie zapowiedziano publikację “Skąd się wziąłem w brzuszku, tato?”, która ukaże się końcem kwietnia tego roku. – Jest to publikacja wyjątkowa, ponieważ debiutuję w niej jako ilustratorka. Rozmawiając z czytelnikami, uchyliłam rąbka tajemnicy dotyczącej fabuły i kolejnych losów Filipka znanego z “Proszę, przepraszam…” – zdradza Borkowska-Ziółkowska.

Autorka wpisała się do księgi pamiątkowej wydawnictwa, rozmawiała z czytelnikami, podpisywała im książki, a także udzieliła wywiadu dla Radia Plus. – Uważam, że Targi Książki to wspaniałe przedsięwzięcie, które nie tylko służy promowaniu szerokotematycznych publikacji pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, dziennikarzy czy w ogóle przedstawicieli świata kultury z kraju i zagranicy. Targi to przede wszystkim spotkania autorów z czytelnikami, wszelkiego rodzaju debaty, konferencje, warsztaty, ekranizacje filmowe, prezentacje multimedialne, lekcje literatury i historii; etyki i duchowości, szeroka gama atrakcji dla dzieci, konkursy, wystawy i oczywiście nagrody literacko-branżowe. W tym wypadku jest to FENIKS – Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyznawana w ponad dwudziestu kategoriach – mówi pisarka.


Luiza Borkowska – Ziółkowska –  z wykształcenia biolog. Autorka książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Urodziła się w 1984 roku w Radomiu. W 2007 roku zadebiutowała opowiadaniem grozy „Jamais vu – ziarna jutra”, które weszło w skład antologii „Zarżnięta kura. Opowieści niesamowite” (Armoryka, 2007) obok dzieł takich klasyków gatunku jak Horacio Quiroga, Edgar Allan Poe, Bram Stoker, Stefan Grabiński i Mirosław Kropidłowski. W 2008 roku w Konkursie Literackim Podkarpacki Pegaz jej thriller psychologiczny “W niewoli strachu” (Armoryka, 2007) zwyciężył w kategorii Książkowy Debiut Roku. Natomiast sama autorka została laureatką plebiscytu w kategorii Autor Roku.