wtorek, 28 maja, 2024
DęblinPowiat ryckiTurystykaWiadomości

Utworzenie Historycznej Izby Regionalne w Dęblinie

Towarzystwo Przyjaciół Dęblina aplikowało o środki zewnętrzne na stworzenie ekspozycji poświęconej historii i kulturze naszej miejscowości w ramach izby regionalnej w Dęblinie. 18 marca 2024 roku została podpisana umowa na realizację projektu pn. „Utworzenie Historycznej Izby Regionalnej w Dęblinie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów “Izby Pamięci”.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona zbiórka eksponatów związanych z historią, kulturą i tradycją Gminy Irena i Miasta Dęblin tj.: przedmioty codziennego użytku, wyposażenie warsztatów rzemieślniczych, pamiątki rodzinne, dewocjonalia, zabytki piśmiennictwa, fotografie, dokumenty, odznaczenia, przedmioty związane z koleją i inne.
Wartość projektu 22 330,00zł, w 100% finansowany ze środków zewnętrznych.

Historyczna Izba Regionalna będzie mieściła się w budynku przy Miejskim Domu Kultury ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 32 c, który został wyremontowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” . Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

 

 

 

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Dęblina