czwartek, 18 lipca, 2024
Kraj i światKultura i rozrywkaRegionSPONSOROWANETurystykaWiadomości

Na majówkę tylko z POLREGIO – Bilety turystyczne i Mini turystyczne ważne od 28 kwietnia do 4 maja

Majówka z POLREGIO potrwa prawie cały tydzień, a podróże będą bardzo atrakcyjne cenowo. Na podstawie Mini biletu turystycznego za jedyne 46,40 zł będzie można podróżować pociągami kategorii REGIO w dowolnej relacji już od 28 kwietnia od godz. 18:00 do 4 maja do godz. 6:00. Mini bilet turystyczny, który będzie można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym za pomocą aplikacji mPOLREGIO czy w videomatach – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju.

Oferta POLREGIO ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu, dlatego pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie – decyzją organizatora transportu – przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej.

W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia POLREGIO, które zabiorą turystów nie tylko do nadmorskich kurortów.

POMORZE ZACHODNIE/WIELKOPOLSKA/LUBUSKIE:

 • dwa dodatkowe pociągi “Riwiera i Harpun” na trasie Poznań – Kołobrzeg
 • pociąg “Błękitny” Szczecin Główny – Świnoujście z ograniczoną liczbą postojów
 • pociąg “Orkan” Poznań Główny – Międzyzdroje – Świnoujście (pociąg jedzie z pominięciem stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy)
 • pociąg “Karsibór” Zielona Góra Główna – Kostrzyn – Szczecin – Międzyzdroje – Świnoujście
 • Zielona Góra Gł. – Łagów (pociągi kursują w terminie 29 kwietnia- 3 maja, z wyjątkiem 2 maja)

DOLNY ŚLĄSK:

 • pociąg „Kamieńczyk” relacji Poznań-Wrocław – Szklarska Poręba

ŁÓDZKIE:

W trakcie majówki kursować będą pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź – najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej na trasach:

 • Warszawa – Łódź
 • Łódź – Poznań
 • Częstochowa – Łódź

PODLASIE:

Pociągi relacji Białystok – Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja

ŚWIĘTOKRZYSKIE/PODKARPACKIE:

Dla wybierających się do Sandomierza, 29 kwietnia – 3 maja kursują pociągi relacji:

 • Kielce – Sandomierz – Kielce
 • Rzeszów Główny – Sandomierz – Rzeszów Główny

ŚLĄSK/MAŁOPOLSKA:

 • Katowice – Zator – Katowice – superREGIO “ENERGYLANDIA” będzie kursował m.in. 1 – 3 maja oraz 5-7 maja

LUBELSKIE:

 • Pociągi na Roztocze kursują w weekend majowy w dniach 29 kwietnia – 3 maja

Pasażerowie doceniają oferty POLREGIO, dzięki którym liczba podróżnych sukcesywnie rośnie, a spółka ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystały blisko 24 miliony pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to pociągami POLREGIO podróżowało ponad 8 milionów osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022, co oznacza 50% wzrost. Co szczególnie ważne – pobite zostały także wyniki z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019, który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. Tendencja rosnąca jest utrzymana także w lutym i marcu. W planach POLREGIO jest kontynuowanie tego trendu i przekroczenie w tym roku liczby 100 mln pasażerów.

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

KONTAKT:

Aleksandra Baldys

Rzecznik prasowy

e-mail: rzecznik@polregio.pl

Źródło informacji: POLREGIO

Grafiki: POLREGIO