piątek, 3 maja, 2024
DęblinPowiat ryckiRegionWiadomości

Anna Jeżak, była nauczycielka Liceum Lotniczego walczy z glejakiem. Potrzebuje wsparcia

Anna Jeżak ma 60 lat i mieszka w Radomiu. Ma męża i dwóch wspaniałych synów. Niestety w sierpniu 2020 roku wykryto u niej glejaka wielopostaciowego IV stopnia – najbardziej agresywny i złośliwy rodzaj guza mózgu.

– Zaczęło się niewinnie – drobne drętwienia lewej ręki i nogi. Byłam leczona na różne schorzenia, ale dopiero po ostrym ataku padaczki zrobiono mi rezonans głowy. Niestety badanie wykazało guza mózgu. Ta informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Jednak ani przez moment nie przyszło mi do głowy, żeby się poddać – mówi Anna Jeżak.

Przed diagnozą Pani Anna była wychowawczynią oraz nauczycielką języka polskiego. Na początku w Liceum Lotniczym w Dęblinie, gdzie spod jej skrzydeł wyfrunął w świat niejeden pilot. Później w Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu. Niestety ze względu na szybko postępującą chorobę zmuszona była do przerwania nauczania dzieci i młodzieży.

Nierówna walka z rakiem 

Operację usunięcia guza wykonano we wrześniu 2020 roku w jednym z warszawskich szpitali. Lekarzom udało się wyciąć całą zmianę, a Pani Anna przeszła standardowy schemat leczenia w tej chorobie – chemio i radioterapię.

Niestety rok później, w listopadzie 2021 roku, pojawiła się wznowa nowotworu, która spowodowała niedowład lewej ręki i nogi. Z powodu obniżenia siły mięśniowej i znacznego ograniczenia ruchu w tych kończynach, Pani Anna potrzebuje pomocy nawet w najprostszych, codziennych czynnościach.

Łatwo się nie poddamy

W poszukiwanie nowatorskich metod leczenia zaangażowała się cała rodzina. To dzięki jej staraniom, Pani Anna została wstępnie zakwalifikowana do terapii celowanej w Warszawie. Ten rodzaj leczenia ma dużą przewagę nad tradycyjną chemioterapią. Uszkadza głównie komórki nowotworowe i tylko w niewielkim stopniu wpływa na komórki zdrowe. Dodatkowo powoduje znacznie mniej skutków ubocznych. Mimo, że ta terapia daje możliwość wydłużenia życia chorego, nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jej koszt to około 190 tysięcy złotych.

Onkofundacja Alivia organizuje zbiórkę na choćby częściowe pokrycie kosztów terapii Pani Anny. Można ją wesprzeć na wiele sposobów:

  • wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę: https://skarbonka.alivia.org.pl/anna-jezak-jezak  ,
  • przekazując 1% podatku w rocznym zeznaniu podatkowym – w odpowiedniej rubryce należy podać numer KRS Onkofundacji Alivia: 0000358654 oraz cel szczegółowy: Anna Jeżak, koniecznie z numerem identyfikacyjnym: 111625,
  • udostępniając informacje o zbiórce.

“Mam nadzieję, że dzięki Państwa finansowemu wsparciu uda mi się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy, aby sfinansować leczenie. Za wszystkie, nawet najdrobniejsze, wpłaty serdecznie dziękuję!” – pisze na stronie zbiórki Anna.

 

 

 

inf.,fot.Onkofundacja Alivia