wtorek, 25 czerwca, 2024
DęblinNaukaWiadomości

Piknik Rodzinny w Miejskim Żłobku “Raj Malucha” w Dęblinie (zdjęcia)

W Miejskim Żłobku w Dęblinie odbył się Piknik Rodzinny. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do placówki oraz ich rodziny. Dla wszystkich przygotowano mnóstwo atrakcji.

Piknik Rodzinny w dęblińskim żłobku organizowany jest już wiele lat. – To jest takie podsumowanie. Chcemy razem świętować Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty i Święto Rodziny. W ten sposób razem chcemy uhonorować wszystkie te święta. Poprzez ten piknik chcemy też, żeby rodzice poczuli atmosferę panującą u nas w placówce w stosunku do dzieci i do nich. Jest to okazja do rozmowy z nimi, wymienienia spostrzeżeń, uwag, wniosków. Potem bierzemy to wszystko pod uwagę – wyjaśnia Krystyna Mączka, dyrektor Miejskiego Żłobka w Dęblinie.

Wydarzenie rozpoczęło się powitaniem gości i podziękowaniem sponsorom i Radzie Rodziców. – Mamy duże wsparcie i pomoc od rodziców. Udało się pozyskać przychylnych sponsorów. To dzięki nim i rodzicom udało się zorganizować taką imprezę, co też nas bardzo cieszy – mówi dyrektor.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na konkursy. Dzieci i ich rodzice chętnie brali udział we wspólnych zabawach takich jak: “Poczuj się jak dziecko”, gdzie dzieci karmiły rodziców ubranych w śliniaczki jogurtem. Potem było układanie domków według wzoru, wyścigi w nawlekaniu koralików na sznurek. Dorośli zmierzyli także swoje siły podczas przeciągania liny oraz w wyścigach zręcznościowych – slalom między pachołkami z jajkiem na łyżeczce.

Po zabawach organizatorzy zaprosili gości na poczęstunek. Był grill, kapusta, smalczyk z ogórkiem małosolnym, pyszne leczo. Ku radości dzieci czekały do ich dyspozycji dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek z kulkami. W trakcie imprezy przyjechali strażacy z OSP Masów, którzy chętnie prezentowali wóz strażacki. Potem było lanie wodą, malowanie twarzy i skręcanie balonów przez Animatorów dla Dzieci z „Krainy Zabaw”.

– Piknik uważam za udany przede wszystkim dlatego, że rodzice bardzo chętnie wzięli w nim udział. Dzieci świetnie się bawiły. Świetnie się u nas czują. Rodzice również. Przyszły całe rodziny. Dopisała pogoda, były uśmiechy na twarzach. Był też poczęstunek, który zapewniliśmy w miarę naszych i sponsorów możliwości. Uważam, że wszystko się udało – podsumowuje Krystyna Mączka. – W przyszłym roku też na pewno będziemy organizować piknik – zapewnia.

Ponadto dzięki sponsorom każde dziecko dostało torebkę z upominkami.


Sponsorem głównym Pikniku Rodzinnego była Wyspa Wisła pod nadzorem Karoliny Lipnickiej.
Następni sponsorzy:

Polgraf Michał Wojewódzki
Sekret Urody Dęblin
Firma Agbo
Firma Lemonex
Firma Mandaryn
Masarnia Ubijania ZEMAT z Wohynia
ROLINSTAL ŁUKA I KOTELBA
Piekarnia Warowny
Sklep ogólnospożywczy A. Majewska
Sklep u Ady w Dęblinie
płk dr inż Jarosław Rosiński
Balony z helem z Rososzy
Piekarnia “Nad Gruszką” z Gołębia

oraz rodzice, którzy wsparli placówkę w pieczeniu ciasta, przygotowywaniu dekoracji, rozkładaniu namiotów i ciężkiego sprzętu. Nagłośnienie zapewnił MDK z Dęblina. Pokaz Straży Pożarnej zapewniła OSP Masów z Prezesem Sebastianem Bargiełowskim na czele. Dmuchaną zjeżdżalnię i basen z kulkami zapewnił Bawigród pod przewodnictwem Roberta Szymańskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pikniku Rodzinnego.