niedziela, 12 maja, 2024
DęblinSportWiadomości

Jakub Urbański z Dęblina pokonał 150 km podczas UCI Gran Fondo World Championship

Jakub Urbański, 22-letni mieszkaniec Dęblina, 1 września w Poznaniu wystartował w organizowanych po raz pierwszy w Polsce amatorskich zawodach kolarskich z serii UCI Gran Fondo World Championship. Dystans 150 km pokonał w niecałe 4 godziny.

Jakub Urbański trenuje od 5 lat. Przez jeden sezon jeździł w Mostostalu. Od 4 lat jest kolarzem niemieckiego klubu RSV Team-Me Mettmann. Aktualnie mieszka w Dęblinie i tu trenuje. Podczas UCI Gran Fondo World Championship, która jest największa tego typu imprezą dla amatorów kolarstwa na świecie, wystartował w kategorii 19 -35 lat na dystansie 150 kilometrów. Pokonanie trasy zajęło mu niecałe 4 godziny i dało 165 miejsce na 250 startujących zawodników.

– Był to mój pierwszy start na tak długim dystansie. Wcześniejszy najdłuższy to 120 kilometrów, które przejechałem rok temu w Poznaniu na eliminacjach do Mistrzostw Świata. Dlatego jestem zadowolony ze swojego startu, tym bardziej, że temperatury powyżej 30 stopni podczas startu, były wielkim wyznawaniem, kiedy trzeba było jechać szybkim tempem – mówi Jakub Urbański.

W tym roku dębliński kolarz startował jeszcze między innymi w Woli Okrzejskiej w memoriale Henryka Sienkiewicza, gdzie zajął 3 miejsce w kategorii open na dystansie 1/2 pro (niecałe 50 kilometrów). Również na podium zakończył wyścig organizowany przez żyrardowskie towarzystwo cyklistów w Mińsku Mazowieckim zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej m2 (19-29 lat), również na podobnym dystansie co w Woli Okrzejskiej.

– W tym sezonie zakończyłem już ściganie. Teraz chwila odpoczynku i od listopada zaczynam przygotowania do nowego sezonu, w którym szczyt formy będę planował na Mistrzostwa Polski Masters – mówi Jakub Urbański.