poniedziałek, 26 lutego, 2024
Powiat ryckiWiadomości

W nocnym pożarze w Krasnoglinach zginęła jedna osoba (zdjęcia)

Pożar drewnianego jednokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w miejscowości Krasnogliny wybuchł po godzinie 4 nad ranem. W pożarze zginęła starsza kobieta.

W momencie przybycia na miejsce straży pożarnej ogień wydobywał się z otwartych drzwi wejściowych od strony podwórka oraz z poddasza. Od będących na miejscu osób strażacy otrzymali informację, że wewnątrz budynku może znajdować się starsza osoba. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu płomieni strażacy odnaleźli w kuchni nieprzytomną kobietę. Ewakuowano ją na na zewnątrz budynku. Niestety lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogła to być 91-letnia kobieta mieszkająca w tym budynku. Strażacy sprawdzili, czy w budynku nie przebywają inne osoby. Nikogo więcej nie odnaleziono.

Z uwagi na zadymienie i możliwość ponownego pojawienia się ognia budynek został przewietrzony za pomocą wentylatora osiowego i sprawdzony kamerą termowizyjną. Przestrzenie w ścianach gdzie kamera ujawniła zarzewia ognia zostały wycięte za pomocą piły i dokładnie dogaszone.

Na miejscu pracowały straż pożarna KP PSP w Rykach, OSP Stary Bazanów, OSP Bobrowniki, zespół ratownictwa medycznego, policja i prokuratura.

Kierujący działaniami nie ustalił przyczyny pożaru. Aktualnie trwają prace pod nadzorem prokuratury mające na celu ustalenie przyczyn tragedii.

/inf. KP PSP Ryki/