13 nowych przypadków zakażenia wirusem w Polsce. 5 z nich w woj. lubelskim

Ministerstwo zdrowia w sobotni ranek poinformowało o kolejnych 13 przypadkach zakażeń koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 81 osób.

Ministerstwo zdrowia podało, że nowe przypadki zakażeń Covid-19 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczą dwóch osób z województwa świętokrzyskiego (Starachowice), trzech z województwa dolnośląskiego (dwa Wrocław i jeden Bolesławiec), pięć z województwa lubelskiego (Lublin) oraz trzy z województwa łódzkiego (Łódź).

W województwie lubelskim mamy obecnie 12 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych w Polsce wzrosła do 81. Dwie z nich zmarły.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:

– jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Stan wszystkich osób jest dobry.

– Aktualnie (14 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

fot. KWP