poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinPowiat ryckiWiadomości

Ministerstwo informuje o kolejnych 9 przypadkach zakażenia, wśród nich osoba małoletnia z woj. lubelskiego

Ministerstwo zdrowia opublikowało informację o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w Polsce. Jeden przypadek dotyczy osoby z woj. lubelskiego. To osoba małoletnia.

Około 13.30 resort zdrowia podał informację o następnych 9 przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej z woj. wielkopolskiego (Poznań), pięciu z woj. łódzkiego (Łódź) oraz jednej z woj. lubelskiego.

– Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby małoletniej, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, hospitalizowana na oddziale zakaźnym szpitala w Lublinie – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

– Mamy 4414 wykonanych testów na obecność koronawirusa, co oznacza, że w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało ponad 1,5 tys. testów – podaje ministerstwo zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 93/2 (wszystkie pozytywne wyniki/w tym osoby zmarłe). Na terenie województwa lubelskiego liczba zachorowań wynosi 13.