poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinPowiat ryckiWiadomościZdrowie i uroda

212 nowych zachorowań na COVID-19 w Polsce. Potwierdzono kolejny przypadek w pow. puławskim. Zmarło 9 osób, w tym pacjent leczony w Puławach

W poniedziałek około godziny 18.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 212 potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Poinformowano także o śmierci 9 chorych na COVID-19 pacjentów, w tym 88-letniego pacjenta leczonego w szpitalu w Puławach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
98 osób z woj. mazowieckiego,
42 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. łódzkiego,
12 osób z woj. podlaskiego,
11 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. małopolskiego,
7 osób z woj. śląskiego,
7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
4 osób z woj. podkarpackiego,
4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
3 osób z woj. lubuskiego;
1 osoby z woj. lubelskiego,
1 osoby z woj. opolskiego.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

O śmierci 88-letniego mężczyzny hospitalizowanego w puławskim szpitalu informuje także Wojewódzka Stacja Epidemiologiczna.

– Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 88-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących – Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Na dzień 6 kwietnia 2020 r. (godz. 18.00) na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 181 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 7 osób zmarłych. 37 osób wyzdrowiało.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4413/107 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

/fot.poglądowe/