poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinRaport drogowyWiadomości

Dęblin: 89-latka spowodowała kolizję na ul. Niepodległości i odjechała (zdjęcia)

Rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kierujący samochodem ciężarowym chcąc uniknąć potrącenia kobiety zjechał na pobocze i uderzył w latarnię.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 6.00 rano w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Niepodległości w Dęblinie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta wjechała rowerem na czerwonym świetle na przejście dla pieszych tuż przed jadący samochód ciężarowy. Kierujący autem chcąc uniknąć potrącenia kobiety odbił na pobocze i uderzył w przydrożną latarnię.

Kierująca rowerem cała i zdrowa odjechała z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji policji ustalono, że sprawczynią kolizji jest 89-letnia mieszkanka Dęblina. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Kobieta będzie odpowiadała przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Policja apeluje o zachowywanie bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego przy przekraczaniu przejścia dla pieszych. Rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Chcąc dostać się na drugą stronę drogi powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy, chyba że przejście to połączone jest z przejazdem dla rowerów.