Nietrzeźwy zatrzymał się na barierach energochłonnych (zdjęcia)

Na łuku drogi zjechał z jezdni i zatrzymał się na barierach energochłonnych. Miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę rano w Kurowie. Na łuku drogi samochód marki Volkswagen zjechał na chodnik, najeżdżając lewą stroną  na barierę energochłonną. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się zawieszony na barierze z dwoma kołami w powietrzu.

Bezpośrednio po zdarzeniu kierujący pojazdem 39-latek z gm. Żyrzyn udał się do miejscowego komisariatu i opowiedział o wszystkim dzielnicowemu. Wyjaśnił, że zasnął za kierownicą, a wybudziło go dopiero uderzenie o barierę. Mężczyzna nie potrzebował pomocy lekarza.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Mężczyzna  miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy.

Po wytrzeźwieniu kierowca został przesłuchany. Odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

/inf. E.R.K./zdj. KPP Puławy/