Zderzenie busów z ciężarówką w Paszkach Małych

Kierujący mercedesem sprinterem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką, a następnie czołowo z busem marki Renault Master. Do szpitala zostały przewiezione trzy osoby z obrażeniami ciała.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 listopada około godziny 4.15 na drodze krajowej numer 19 w miejscowości Paszki Małe, gmina Radzyń Podlaski. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter, 27-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą, a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki Renault Master typu bus.

Ciężarowym manem kierował 50-latek, mieszkaniec województwa podkarpackiego, który nie odniósł obrażeń. Busem marki Renault Master kierował 29-letni mieszkaniec Warszawy, a wraz z nim podróżował 25-latek. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

W wyniku wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Droga w miejscu wypadku drogowego przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

/inf. asp. Piotr Mucha/fot. policja/