czwartek, 18 lipca, 2024
RegionWiadomości

Podejrzany o zamordowanie 25-latki próbował popełnić samobójstwo?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna oskarżony o zamordowanie 25-letniej kobiety, na terenie Komisariatu Policji w Kozienicach próbował popełnić samobójstwo. Ani prokuratura, ani policja na razie nie potwierdza tych doniesień.

– Mężczyzna poczuł się źle. Zostało do niego wezwane pogotowie. Obecnie jest hospitalizowany – komentuje Ilona Tarczyńska, oficer prasowy KPP Kozienice.

Śledztwo w sprawie morderstwa 25-letniej kobiety prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kozienicach, gdzie wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak poinformowała wcześniej policja, do zabójstwa 25-letniej kobiety doszło w sobotę, 5 grudnia, w jednym z mieszkań w Kozienicach. Policja z Kozienic rozpoczęła poszukiwania mężczyzny, który podejrzewany był o to przestępstwo.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy, z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz policjantami z Komendy Miejskiej w Elblągu, następnego dnia na drodze S7 zatrzymano 28-latka, który podejrzewany był o ten czyn – informowała Ilona Tarczyńska.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na krajowej S7 kilka kilometrów za węzłem Elbląg Zachód w stronę Gdańska.

– 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wówczas policjanci rozpoczęli pościg. Podczas próby zatrzymania 28-latek kierujący volvo zderzył się z jednym z radiowozów. Kilkaset metrów dalej mężczyzna uderzył w tył lawety, z której spadł samochód na pojazd poszukiwanego mężczyzny. Laweta uderzyła jeszcze w auto jadące przed nią. W sumie w kolizji brały udział 4 samochody. Na szczęście nikt z uczestników nie został ranny. A mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje Tarczyńska.

/inf.,wideo KPP Kozienice,fot.Michał Skroboszewski – www.portel.pl/