czwartek, 18 lipca, 2024
Raport drogowy

Trudne warunki na drogach. W regionie doszło do kilku kolizji

Wyjątkowo trudne, zimowe warunki na drogach dają się we znaki zarówno kierowcom jak i pieszym. Opady śniegu, wiatr, niska temperatura oraz słaba widoczność – to wszystko powoduje, że jest niebezpiecznie i należy zachować szczególną ostrożność. Dzisiaj w naszym regionie doszło do kilku zdarzeń drogowych, w tym ostatnie około godz. 14.00 na S17.

Dzisiaj w naszym regionie doszło do kilku zdarzeń drogowych. W Puławach, 79-letni kierowca daewoo potrącił na przejściu dla pieszych dwie osoby, matkę i 4-letnie dziecko. Na szczęście, po badaniach, nie stwierdzono u nich poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Z kolei około godziny 14.00 na drodze S17 węzeł Kurów Wschód, samochód marki BMW uderzył w barierę energochłonną. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na prawą stronę, następnie uderzyło w bariery energochłonne. W tym przypadku również skończyło się na ogólnych potłuczeniach. W rejonie zdarzenia mogą występować utrudnienia w ruchu.

– Nie lekceważmy ostrzeżeń, dostosujmy się do warunków na drogach, również tych lokalnych, w miastach i na osiedlach. Przed wyruszeniem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny naszego pojazdu. Nie zapominajmy również o płynie do spryskiwaczy i zimowych oponach. Apelujemy również do kierowców samochodów ciężarowych o to, aby pamiętali o odśnieżeniu naczep i plandek – spadający z nich śnieg może być przyczyną bardzo niebezpiecznych sytuacji. Będąc w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Reagujmy więc z wyprzedzeniem. Do tej zasady stosujmy się też w rejonie przejść dla pieszych. Zwróćmy uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Koniecznie zmniejszym prędkość – apeluje podkom. Ewa Rejn – Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

/fot.kolizja na S17 – Czytelnik lublin112.pl/