Więcej łóżek dla chorych na COVID-19 w woj. lubelskim

Wojewoda lubelski podpisał polecenia zwiększenia liczby łóżek covidowych dla pięciu szpitali w woj. lubelskim. Tym samym od dziś zwiększyła się liczba miejsc dla zakażonych m.in. w Szpitalu Powiatowym w Rykach.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka w poniedziałek i wtorek podpisał kolejne polecenia zwiększenia liczb dostępnych łóżek covidowych dotyczące szpitala w Szczebrzeszynie, WSS w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Rykach, SPSK1 w Lublinie – szpitala tymczasowego.

– Wojewoda lubelski stara się zachować bufor bezpieczeństwa łóżek dla pacjentów zakażonych, równocześnie maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie – poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Szpital Powiatowy w Rykach

Od 13 października 2021 r. do odwołania dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – 18 łóżek, w tym 2 łóżek respiratorowych oraz 3 łóżek obserwacyjnych.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie

Od 15 października 2021 r. do odwołania, dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – 26 łóżek, w tym 1 łóżka respiratorowego oraz 4 łóżek obserwacyjnych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Od 11 października 2021 r. do odwołania – 106 łóżek, w tym 4 łóżek respiratorowych oraz 5 łóżek obserwacyjnych.”; 2) w pozostałym zakresie decyzja pozostaje bez zmian.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim

Od 15 października 2021 r. do odwołania dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – 14 łóżek, w tym 2 łóżek respiratorowych oraz 4 łóżek obserwacyjnych.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie

Od 13 października 2021 r. do odwołania – 55 łóżek, w tym 14 łóżek intensywnej terapii (z czego 6 łóżek z możliwością prowadzenia terapii pozaustrojowego utlenowania krwi – ECMO) oraz 5 łóżek obserwacyjnych.

Do wtorku (12.10) na terenie województwa lubelskiego było fizycznie dostępnych 651 łóżek na II poziomie (czyli dla pacjentów, dla których COVID-19 jest główną chorobą), w tym 84 łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie.

(fot.LUW)