Sebastian Soból z tytułem Mistrza Polski!

Sebastian Soból, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, w pięknym stylu zwyciężył finałowy wyścig w zawodach w ergometrze wioślarskim. Na dystansie 929m wyprzedził zawodnika z Lublina o 4 metry.

Dęblińską szkołę i województwo lubelskie w zawodach w ergometrze wioślarskim reprezentował Sebastian Soból oraz Jakub Bauman. Finałów ogólnopolskich zawodów „Z UKS – u do AZS – u” odbył się 3-5 grudnia w Warszawie.

– Sebastian Soból w pięknym stylu zwyciężył finałowy wyścig na trzy minutowym dystansie, zachowując więcej sił w końcówce rywalizacji. W tym czasie pokonał dystans 929 m, wyprzedając zawodnika z Lublina o 4 metry. Brawo !!! – relacjonuje Artur Pacholski z ZSZ nr 1 w Dęblinie.

– Drugi z naszych „wioślarzy” Jakub Bauman popłynął bardzo dobrze, niestety poniżej swoich możliwości. Przyczyną zapewne było wyłączenie Jakuba z treningów spowodowane kwarantanną całej klasy. Mamy jednak zapewnienie Kuby „za rok będzie na pewno lepiej” – mówi dalej.

Start w zawodach dęblińskich wioślarzy znacząco wpłynął na kolejne zwycięstwo województwa lubelskiego w generalnej klasyfikacji województw.

– Gratulujemy Sebastianowi Soból – uczniowi klasy 3 TE4!!! Mistrzowi Polski w Ergometrze Wioślarskim !!! oraz Jakubowi Bauman – klasa 3 TK4 – mówi Artur Pacholski.

inf./fot.: Artur Pacholski