Kraśnik: „Dzień dobry, jestem poszukiwany” – 26-latek postanowił zmienić swoje życie

„Dzień dobry, jestem poszukiwany” – tak 26-letni mieszkaniec gminy Kraśnik zapowiedział się dzisiaj rano przy okienku interesanta kraśnickiej komendy. Miał ze sobą torbę podróżną, w którą spakował najpotrzebniejsze rzeczy. Sąd kilka miesięcy temu wystawił za nim list gończy celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności.

Nowy rok to dla wielu czas podejmowania nowych wyzwań i postanowień. Tak też postąpił 26-letni mieszkaniec Kraśnika, za którym wystawiony był list gończy przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Mężczyzna miał do odsiadki 1,5 roku kary pozbawienia wolności za kłopoty z narkotykami.

Od kilku miesięcy kraśniccy kryminalni sprawdzali miejsca przebywania poszukiwanego. Dzisiaj w godzinach rannych sam stawił się z całym ekwipunkiem na komendzie w Kraśniku i oznajmił, że poszukuje go policja. Kryminalni potwierdzili tą wersję.

– Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Nie pojechał tam jednak sam, gdyż ci sami policjanci chwilę wcześniej zatrzymali innego poszukiwanego listem gończym –  34 letniego mieszkańca Kraśnika do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Paweł Cieliczko z KPP w Kraśniku. – Oczywiście przy tej okazji zachęcamy wszystkich poszukiwanych do podobnych postanowień noworocznych – dodaje.

 

inf.KPP Kraśnik/fot.pixabay