Dęblin: „Zabierz wnuka do muzeum” – oferta specjalna dla Babci, Dziadka oraz Wnucząt

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przygotowało dodatkowe atrakcje i specjalny bilet wstępu: „Zabierz wnuka do muzeum” – oferta specjalna dla Babci, Dziadka oraz Wnucząt.

–  W cenie biletu wstępu jest zwiedzanie wystawy z przewodnikiem:  „Historia polskiego lotnictwa wojskowego” (start po zebraniu się grupy w godzinach: 10.00, 12.00, 14.00) – informuje placówka.

Wspólny bilet dla babci, dziadka oraz wnucząt dostępny jest w cenie 5 zł od osoby. Przy czym oferta nie łączy się z innymi ofertami, ulgami ustawowymi i akcjami prowadzonymi przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Oferta nie obowiązuje posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Oferta obowiązuje w dniach od 21.01 do 23.01. 2022 r.

Warunkiem skorzystania z oferty muzeum jest wspólne zwiedzanie: babcia/dziadek + wnuczek/wnuczka.

Jak przypomina muzeum, relacje występujące między dziadkami i wnukami stanowią istotną płaszczyznę życia rodzinnego. Tych stosunków nie można zastąpić innymi związkami. Dziadkowie i wnukowie wzajemnie się potrzebują. Babcia i dziadek są nie do zastąpienia, bowiem dzieci przebywające w ich towarzystwie zbierają doświadczenia, które mogą okazać się najważniejsze w przyszłym życiu. Dzięki starszemu pokoleniu, dzieci uczą się dostrzegać różne potrzeby innych ludzi, uczą się szacunku i tolerancji dla nich. Kontakt dziadkowie – wnukowie jest korzystny również dla babci i dziadka. Bowiem wnuki mobilizują ich do aktywności życiowej (wspólne spacery i spędzanie wolnego czasu, pomoc w odrabianiu zadań), sprawiają, że dziadkowie czują się potrzebni, często też umożliwiają kontakt z innymi ludźmi. Opowiadanie legend, zwyczajów i historii z własnej przeszłości, pomaga najmłodszemu pokoleniu umieścić siebie w dziejach rodziny i narodu. To dziadkowie są pierwszymi nauczycielami – uczą czym jest tradycja, wiara, patriotyzm, starość, śmierć. Przez to rozszerzają świat wnuków na przeszłość i na przyszłość. Pamięć jest najważniejszym elementem człowieczeństwa. Łączy się z doświadczeniem i wiedzą. Każde społeczeństwo ma inny sposób pamiętania poprzez symbole zawarte w literaturze, sztuce, pomnikach, architekturze, mitologii i rytuałach.

Muzeum jest miejscem przechowywania wspólnej pamięci o ludziach, wydarzeniach i wartościach, tworzących naszą kulturę i tożsamość.  Pamięć jest ważna w każdym wieku.

 

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie mieści się przy ul. Lotników Polskich 1

Godziny otwarcia: 9.00-16.00