Puławy: Chciała sprzedać szafę. Z jej konta zniknęło 1400 zł

Kupujący zaproponował kobiecie sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem firmy kurierskiej. Puławianka podała numer konta, otrzymała link do płatności elektronicznych i wprowadziła dane dostępowe. Zauważyła później, że z jej konta zniknęły pieniądze.

Do puławskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Puław, która padła ofiarą oszustów.

– Na jednym z popularnych portali internetowych, kobieta wystawiła na sprzedaż szafę. Szybko skontaktowała się z nią osoba, rzekomo zainteresowana kupnem, która zaproponowała sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem firmy kurierskiej i poprosiła o podanie numeru konta. Po wysłaniu numeru konta, kobieta otrzymała informację, że kupujący zapłaci przelewem, za pośrednictwem znanej firmy kurierskiej. W tym celu rzekomy kupujący wysłał mieszkance Puław link, który przekierował ją na stronę bankowości elektronicznej. Następnie kobieta wpisała dane dostępowe do swojego konta bankowego, po czym sprawdziła stan rachunku. Okazało się, że z jej konta zniknęło 1400 złotych – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność.

/inf. KPP Puławy podkom. Ewa Rejn-Kozak/zdj. pixabay/