sobota, 27 kwietnia, 2024
DęblinPowiat ryckiRegionWiadomości

Dęblin: 4 SLSz po raz kolejny zdobywa mistrzostwo

Na przełomie stycznia i lutego w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Sił Powietrznych w narciarstwie zjazdowym. Żołnierze z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego byli najlepsi we wszystkich kategoriach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Głównym celem Mistrzostw było wyłonienie indywidualnych i drużynowych mistrzów Sił Powietrznych w narciarstwie zjazdowym na rok 2022 oraz wybranie najlepszych zawodników do reprezentacji SP na Mistrzostwa DG RSZ w narciarstwie zjazdowym, które zostaną rozegrane w m. Duszniki Zdrój w dniach 21-24.02.2022 roku.

W Mistrzostwach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących: 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego, 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego, 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego, 3 Brygadę Rakietowa Obrony Powietrznej oraz 3 Brygadę Radiotechniczna –  łącznie 48 zawodników podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

W kategorii kobiet OPEN do rywalizacji przystąpiło 14 pań, w kategorii mężczyzn do lat 35 na starcie stanęło 14 zawodników, natomiast w grupie powyżej 35 lat do rywalizacji przystąpiło 20 reprezentantów.

Jak wyjaśnia kpt. Dariusz Brączyk z WOSzK, „pierwszego dnia zawodów uczestnicy Mistrzostw do pokonania mieli tzw. kombinację alpejską składającą się z dwóch przejazdów w slalomie gigancie (GS) oraz slalomu (SL) w drugim dniu zawodów.”

Do klasyfikacji indywidualnej wliczano lepszy wynik z każdego slalomu. „Aby być sklasyfikowanym, każdy zawodnik musiał mieć zaliczony co najmniej jeden przejazd w slalomie gigancie oraz slalomie” – dodaje instruktor.

Gospodarze 4 SLSz, w skład którego wchodzili w zdecydowanej przewadze żołnierze WOSzK z Zakopanego, okazali się mało gościnni wygrywając w każdej kategorii wiekowej, co przełożyło się na zwycięstwo reprezentacji 4 SLSz w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji końcowej w kategorii wiekowej mężczyzn do 35 lat zwyciężył ppor. Szczepaniak Andrzej z 4 SLSz. Za nim uplasowali się kolejno: por. Panas Damian z 3 SLTr i por. Lingo Wiktor reprezentujący 4 SLSz.

W kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 35 lat zwyciężył st.chor.szt. Bobak Kazimierz z 4 SLSz, a za nim byli kolejno: st. kpr. Krzywiński Krzysztof z 3 SLTr oraz kpt. Brączyk Dariusz z 4 SLSz.

W kategorii wiekowej kobiet OPEN zwyciężyła st. sierż. Aneta Król-Jędraga z 4 SLSz, natomiast szer. Lonser Marta z 3 SLTr i ppor. Patrycja Pawłowska z 3 BR OP zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.