Puławy: Zza kanapy do zakładu karnego

Puławscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Puław, poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze znaleźli go schowanego za kanapą, w mieszkaniu jego dziadka. Mężczyzna chciał uniknąć kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Trafił do zakładu karnego.

W środę policjanci z zespołu do spraw poszukiwań puławskiej komendy wraz z dzielnicowym z Puław udali się do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że ukrywa się tam 33-latek, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Puławach do odbycia kary pozbawienia wolności.

– Początkowo nikt nie otwierały drzwi do mieszkania. Po pewnym czasie, słysząc argumenty policjantów, drzwi otworzył starszy mężczyzna, który oświadczył, że poszukiwanego 33-latka nie ma w domu. Policjanci nie dali wiary słowom mężczyzny i postanowili sprawdzić czy faktycznie mężczyzny nie ma w mieszkaniu dziadka – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W pokoju, za kanapą leżał schowany 33-latek. Został wyprowadzony zza kanapy i zatrzymany. Trafił już do zakładu karnego gdzie będzie odbywał karę 9 miesięcy pozbawienia wolności orzeczoną przez sąd za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

 

/inf. KPP Puławy/podkom. Ewa Rejn – Kozak/