poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinPowiat ryckiRegionWiadomości

Dęblin: Młodzież oddała w sumie 16,2 l krwi

„Oddając krew, ratujesz życie” – pod takim hasłem 6 kwietnia została zorganizowana w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie kolejna już Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

Ambulans z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy oddział w Garwolinie podjechał pod szkołę o godzinie 9:30. Po wypełnieniu kwestionariusza dawcy krwi, ankiety medycznej, wstępnym przebadaniu (hemoglobiny, ciśnienia krwi, masy ciała) oraz po rozmowie z lekarzem – osoby w pełni zdrowe mogły przystąpić do oddania krwi.

Zaledwie kilka osób, ze względów zdrowotnych nie zakwalifikowało się do podzielenia się życiodajnym płynem. Dzięki sprawnej organizacji, obsłudze i współpracy krew oddało aż 36 osób. Uzyskano tym samym 16,2 litra krwi! To naprawdę ogromne osiągnięcie.

Akcja Honorowego Krwiodawstwa jest cenną inicjatywą, świadczy o wysokim, społecznym zaangażowaniu i odpowiedzialności naszej młodzieży. Takie zachowanie inspiruje, zachęca i uświadamia innych jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Cieszy bardzo fakt, że potrafimy się tak bardzo zmobilizować, a liczba chętnych krwiodawców wciąż rośnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej szczytnej akcji, za godną postawę, za chęć niesienia pomocy, za dar serca.

 

Koordynator akcji: Agata Aleksiewicz

Osoby wspomagające: M.Pielak, M.Krupa, A.Strumnik

inf.,fot. ZSZ nr 2