czwartek, 18 lipca, 2024
DęblinKultura i rozrywkaPowiat ryckiRegionWiadomościZapowiedzi

Dęblin: Na Skrzydlatych Juwenaliach wystąpią Happysad, Smolasty, PeJota LAW, B6 i RoseMary

26 maja zapowiada się w Dęblinie bardzo gorąco. Na Stadionie Miejskim podczas Skrzydlatych Juwenaliów wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Towarzyszyć im będą kapele z naszego regionu.

Największe muzyczne święto studentów Szkoły Orląt powraca po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią. Impreza zrzeszająca nie tylko studentów Lotniczej Akademii Wojskowej ale i mieszkańców całego regionu, po jeszcze dłuższej przerwie odbędzie się ponownie na Stadionie Miejskim. Wstęp na koncerty będzie darmowy.

Na tegorocznej odlotowej scenie nie zabraknie muzycznych wrażeń. Zapewnią je zarówno lokalne kapele, jak i wykonawcy krajowej sceny muzycznej.

 

Wśród nich zobaczymy zespół PeJota LAW, skąłdający się ze studentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Muzycy na co dzień ćwiczą w Klubie Uczelnianym LAW.

Kolejnym z wykonawców będzie lubelski zespół B6. Kapela powstała w 2017 roku. Gra muzykę na pograniczu popu i rocka.

 

Na dęblińskiej scenie wystąpi także zwycięzca Lubelskiego Przeglądu Kapel Studenckich – zespół RoseMary. Zespół powstał w 2018 r. Ich muzyka to kwiaty, młodość, spora dawka energii i rock n’ rolla z polskimi tekstami.

 

Przedostatnim wykonawcą będzie Smolasty. Pod tym pseudonimem kryje się Norbert Smoliński. Utalentowany polski raper tworzy muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu.

 

Gwiazdą tegorocznych Skrzydlatych Juwenaliów będzie Happysad. Zespół, który powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej jest jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Ta grająca rock alternatywny kapela ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w wielu popularnych klubach.

Impreza rusza w czwartek (26 maja) godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie

 

/źródło: materiały organizatora/