Ryki: Groził byłej partnerce pozbawieniem życia. Umieszczał na portalach społecznościowych filmiki z groźbami

Ryccy policjanci zatrzymali w tej sprawie 31-letniego mieszkańca powiatu łowickiego. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki, nóż i “katanę”. Odpowie także za kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi.

We wtorek 29-letnia mieszkanka gminy Ryki złożyła na policji zawiadomienie dotyczące kierowania gróźb karalnych przez jej byłego partnera. Z jej relacji wynikało, że zagrożenie życia jest realne, gdyż mężczyzna wcześniej umieszczał na portalach społecznościowych filmiki, w których ewidentnie jej groził. We wtorek umieścił również filmik na komunikatorze z którego wynikało, że zamierza przyjechać do pokrzywdzonej i zrobić jej krzywdę. Po otrzymaniu tej wiadomości kobieta natychmiast powiadomiła policję.

Sprawą zajęli się ryccy funkcjonariusze. W krótkim czasie ustalili pojazd, którym przyjechał na teren Ryk sprawca gróźb.

– Z uwagi na to, że mężczyzny nie było w samochodzie, policjanci podjęli czynności w ramach których szybko ustalili, że znajduje się on na terenie miasta. Następnie 31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przeszukany. Znaleziono przy nim środki odurzające, które po zbadaniu testerem okazały się marihuaną i amfetaminą. Mężczyzna posiadał  również przy sobie nóż typu „motylek”. Już w trakcie przeszukania samochodu osobowego, którym przyjechał znaleziono w bagażniku miecz samurajski typu „KATANA” oraz gaz pieprzowy. Jak się okazało mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje st.asp. Agnieszka Marchlak, oficer prasowy KPP Ryki.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzuty gróźb karalnych, posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego przychyliła się prokuratura. Dziś Sąd Rejonowy w Rykach zadecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Mężczyzna będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

inf.st. asp. Agnieszka Marchlak/wideo: KPP Ryki