Dęblin: Z finału Learn & Fly wrócili z motywacją do dalszej pracy

W połowie czerwca na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się finały zawodów modeli latających Learn & Fly. Niestety tym razem nie było nam dane „stanąć” na podium w finale zawodów, jednakże już sam udział w tak prestiżowym konkursie modeli latających jest dla nas zwycięstwem i napawa zadowoleniem – zapewnia Dariusz Kołodziejski z ZSZ nr 1 w Dęblinie.

Jak dalej dodaje, “jest to także motywacja do dalszej pracy nad jeszcze lepszym modelem szybowca, który pozwoli nam wziąć udział w zawodach w kolejnej edycji, która została zapowiedziana na przyszły rok”.

– Wartym przytoczenia jest tutaj fakt jak wartościową mamy młodzież. Uczniowie ZSZ nr1 jako jedyni pomogli innemu zespołowi, któremu podczas wykonywanych lotów, model szybowca uległ poważnemu uszkodzeniu. W takich sytuacjach sentencja ”PER ASPERA AD ASTRA” nabiera zupełnie innego znaczenia, jest spełnieniem marzeń o lataniu oraz wzajemnej pomocy – podkreśla Kołodziejski.

Przypominamy, że reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie złożona z uczniów: Kacper Karpiński, Dominik Olszewski, Paweł Ciepliński, Stanisław Tymczenko pod przewodnictwem opiekuna – nauczyciela Dariusza Kołodziejskiego zajęła drugie miejsce w półfinale zawodów w 22 BLT w Malborku.

inf.Dariusz Kołodziejski/fot. ZSZ nr 1