Nałęczów: 21-latek w dwa dni uzbierał 29 punktów

Policjanci z puławskiej drogówki wystawili 21-letniemu kierowcy samochodu BMW mandaty na kwotę 2,2 tys. zł i 21 punktów karnych. Nieodpowiedzialnego kierowcę czeka egzamin sprawdzający kwalifikacje, gdyż poprzedniego dnia w Radomiu również otrzymał mandat i 8 punktów karnych.

Policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali 21-letniego kierowcę we wtorek na drodze z Piotrowic do Nałęczowa.

– Kierując BMW mężczyzna najpierw na podwójnej linii ciągłej wyprzedził jadący przed nim sznur samochodów, a następnie, bez zastanowienia przejechał na czerwonym świetle, w miejscu gdzie trwa budowa obwodnicy Nałęczowa i ruch jest regulowany sygnalizacją świetlną. Nie zwrócił przy tym uwagi na jadący za nim nieoznakowany radiowóz i policjantów, którzy ruszyli za nim, aby go zatrzymać. 21-latek zdążył jeszcze wyprzedzić na przejściu dla pieszych kolejny samochód, gdy został zatrzymany do kontroli – wylicza kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Za szereg wykroczeń w ruchu drogowym 21-letni mieszkaniec gminy Nałęczów dostał trzy mandaty i 21 punktów karnych. Nieostrożna jazda kosztowała go w sumie 2,2 tyś. zł. Jak wyjaśnił policjantom, nie zwracał uwagi na obowiązujące przepisy i oznakowanie, gdyż spieszył się żeby odwieźć dwoje, podróżujących z nim znajomych.

– Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że poprzedniego dnia w Radomiu ten sam kierowca otrzymał mandat w wysokości 1 tys. zł i 8 punktów karnych. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną liczbę 24 punktów karnych i zostanie skierowany na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje. Jeśli go nie zda, straci uprawnienia i będzie musiał ponownie odbyć kurs nauki jazdy – mówi komisarz Rejn – Kozak.