Dęblinianie na drugim miejscu Mistrzostw Świata Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi

Mistrzostwa rozegrano w dniach 8-13 sierpnia we Włocławku. Wśród uczestników reprezentujących Polskę znalazło się aż troje żołnierzy Lotniczej Akademii Wojskowej: ppor. Jarosław Mięsiak, pchor. Joanna Rakowska oraz pchor. Marek Rakowski.

Mistrzostwa świata rozgrywane są, co dwa lata. Rywalizują na nich najlepsi piloci modeli akrobacyjnych na świecie. Dzięki zaangażowaniu i treningom, które wykonywane były między innymi na obiektach sportowych LAW, reprezentanci dęblińskiej uczelni osiągnęli niespotykane dotychczas wyniki w tego typu rywalizacji sportowej.

W wyniku niemalże tygodniowych zmagań pchor. Joanna Rakowska wywalczyła 3 miejsce w klasie Women, a pchor. Marek Rakowski 3 miejsce w klasie Junior.

Zakwalifikowanie się do lotów finałowych oraz wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej członków reprezentacji Polski w tym ppor. Jarosława Mięsiaka (7 miejsce) oraz pchor. Marka Rakowskiego (11 miejsce) przyczyniło się do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy raz w historii, kiedy reprezentacja Polski zdobywa medal drużynowy w tej kategorii.

Gratulujemy dorobku medalowego i życzymy powodzenia w dalszym współzawodnictwie sportowym.

/inf., zdj. LAW/