poniedziałek, 26 lutego, 2024
RegionTurystykaWiadomości

Zbliża się II Lubelskie Forum Turystyki

5 i 6 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się największe wydarzenie poświęcone branży turystycznej w regionie lubelskim, czyli II Lubelskie Forum Turystyki.

Forum służy wymianie wiedzy, którą dzielą się eksperci reprezentujący różne formy działalności na rzecz wsparcia, rozwoju i promocji turystyki. Prelegentami będą m.in. trenerzy biznesu, pomysłodawcy produktów turystycznych, liderzy branżowych stowarzyszeń i organizacji, a także blogerzy odkrywający region lubelski.

– W I Lubelskim Forum Turystyki wzięło udział ponad 200 gości z regionu i kraju. Liczę, że w II edycji będzie uczestniczyć jeszcze więcej osób zainteresowanych rozwojem turystyki w naszym regionie. Lubelskie to piękna wciąż nieodkryta kraina, z całym bogactwem otaczającej przyrody oraz aktywnej turystyki rowerowej – wyjaśnia marszałek Jarosław Stawiarski.

Tematyka forum będzie dotyczyć projektowania nowych trendów w turystyce oraz jej finansowania w ramach funduszy europejskich 2021-2027. Organizatorzy podpowiedzą, po jakie narzędzia należy sięgnąć i jakie pytania zadawać, aby klienci stali się naszymi lojalnymi ambasadorami. Uczestnicy zainteresowani tematyką promocji muzeum poszukają odpowiedzi na pytanie, czy takie miejsca są w stanie same się finansować. Wydarzenie będzie obfitowało w inspirujące warsztaty z dziedziny marketingu oraz turystyki rowerowej. Przez dwa dni uczestnicy będą mieli również okazję, aby porozmawiać o zarządzaniu promocją turystyczną w sytuacjach kryzysowych.

II Lubelskie Forum Turystyki skierowane jest do przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych, jednostek samorządu terytorialnego, biur podróży, obiektów noclegowych, muzeów, produktów turystycznych. Organizowane jest także z myślą o członkach Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz wszystkich organizatorów przedsięwzięć turystycznych, w tym w szczególności do przedsiębiorców.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke. Organizatorem Forum jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Program II LFT_2022.

fot.freepik