Adamów: Ponad promil alkoholu w organizmie ciężarnej 31-latki

​​​​​​​W przydrożnym rowie stał rozbity citroen, a przy nim ciężarna 31-latka. Okazało się, że miała ponad promil alkoholu w organizmie. W szpitalu lekarze zdecydowali o rozwiązaniu ciąży. W organizmie noworodka była bardzo duża ilość alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 18.00. Policjanci z Adamowa (pow. łukowski) w rejonie skrzyżowania dróg w Wojcieszkowie zastali uszkodzony samochód marki Citroen.

– Przy uszkodzonym pojeździe siedziała 31-latka z gminy Wojcieszków, która mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nie kierowała nim. Kobieta nie chciała powiedzieć kto miał kierować jej samochodem w chwili zdarzenia – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Policjanci rozmawiający z kobietą zauważyli, że jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ponad promil alkoholu w organizmie.

– Z uwagi na zaawansowaną ciążę 31-latki i jej udział w zdarzeniu drogowym mundurowi wezwali do kobiety karetkę pogotowia. Po przewiezieniu jej do szpitala, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Okazało się, że w organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu – informuje dalej asp. sztab. Józwik.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony Sąd Rodzinny w Łukowie.

fot.policja