Puławy: Wypadek na ul. Lubelskiej. Pięć osób trafiło do szpitala / aktualizacja

Do zdarzenia doszło w piątek (18.11) przed godziną 17:00 na ul. Lubelskiej w Puławach. Kierujący oplem corsa skręcając w lewo, w nie ustąpił pierwszeństwa lawecie marki Iveco jadącej z przyczepą.

– Iveco wypadło z drogi i uderzyło w dwoje pieszych: kobietę lat 39 i mężczyznę lat 40 idących chodnikiem. Obrażeń ciała doznał również 52-latek z Puław oczekujący przed przejściem dla pieszych, uderzony elementem oderwanym z któregoś z pojazdów – informuje policja.

Do szpitala przetransportowano troje pieszych oraz 34-letniego kierowce Iveco i jego 43-letnią pasażerkę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu mogą występować utrudnienia w ruchu.

/zdj., wideo., inf. lubelska policja/


AKTUALIZACJA 19.11.2022

Pięć osób trafiło do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w piątek (18.11.22) na ulicy Lubelskiej w Puławach. To troje pieszych, w których uderzyła laweta iveco, po tym jak skręcający w lewo kierowca opla nie ustąpił jej pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 16. Kierujący autem osobowym marki Opel 78-letni mieszkaniec Puław jechał ulicą Lubelską. Chcąc skręcić w lewo w ulicę Norwida nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Iveco jadącego z naprzeciwka (od strony Lublina).

– W skutek zderzenia pojazdów, iveco “wypadło” z drogi i uderzyło w dwoje pieszych oczekujących na zmianę sygnalizacji świetlnej. 39-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu krakowskiego trafili do szpitala – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy.

Obrażeń ciała doznał również 52-latek z Puław znajdujący się przed przejściem dla pieszych, który został uderzony elementem oderwanym z pojazdu. Do szpitala trafił również 34-letni kierowca iveco i jego 43-letnia pasażerka.

– Po udzieleniu im pomocy i przeprowadzeniu badań, cztery osoby opuściły szpital. Pozostała w nim 39-letnia piesza. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego! – przekazuje kom. Rejn-Kozak.

Policja opublikowała nagranie z groźnego wypadku.

inf.,fot.,wideo KPP Puławy