piątek, 23 lutego, 2024
DęblinMotoRegionWiadomości

Sprawdź, jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny

Według raportów z godziny 6.00 jakie do centrali Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie napłynęły z 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie są w tym momencie przejezdne – poinformował dziś rano Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

Jak dalej informuje, zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe występują na drogach wojewódzkich w okolicach Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Janowa Podlaskiego, Włodawy, Kodnia, Dorohuska, Hrubieszowa, Skierbieszowa, Zamościa, Szczebrzeszyna, Dołhobyczowa, Tarnogrodu, Kraśnika, Bełżyc oraz Kocka.

Cienką warstwę śniegu kierowcy mogą spotkać na drogach wojewódzkich w zachodniej i centralnej części województwa – w okolicach miejscowości Dęblin, Stężyca, Kazimierz Dolny, Puławy, Opole Lubelskie, Annopol, Modliborzyce oraz Łęczna, Lubartów, Ostrów Lubelski, Parczew, Komarówka Podlaska i Radzyń Podlaski,

Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym występuje na drogach w okolicach Cycowa, Łęcznej, Rejowca Fabrycznego, Chełma, Bychawy i Krasnegostawu.

Opady śniegu występują obecnie na terenie całego województwa i według synoptyków z IMGW, padać będzie przez cały dzisiejszy dzień. O godzinie 6.00 temperatura wahała się w granicach od -2 stopni Celsjusza do 0 stopni Celsjusza.

Na drogach wojewódzkich pracuje 39 solarek i 23 piaskarki.