Pijany kierowca nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba trafiła do szpitala

33-letni kierowca renault kangoo w miejscowości Osiny (gm. Żyrzyn), wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu renault thalia. Na skutek obrażeń, doznanych w wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierowca renault thalia. Kierowcy, który spowodował wypadek nic się nie stało. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w środę wieczorem w Osinach. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Renault Kangoo, wyjeżdżając ze stacji paliw w kierunku Żyrzyna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem Renault Thalia, jadącemu w kierunku Wronowa. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Kierowca auta marki Renault Thalia, 34-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego trafił do szpitala. Był trzeźwy – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy. 

Jak dalej informuje policja, kierującemu samochodem Renault Kangoo, 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, mieszkającemu w Puławach nic się nie stało.

– Badanie wykazało natomiast, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on trafił do policyjnego aresztu  – mówi kom.Rejn-Kozak.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna oraz konsekwencje finansowe – w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

 

 

inf.,fot.KPP Puławy