poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinNa sygnalePowiat ryckiRaport drogowyRegionWiadomości

Dęblin: Uderzył w znak drogowy i uciekł. Chwilę później został zatrzymany (Aktualizacja)

Do zdarzenia doszło w środę (4.01) na ul. 15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie. Samochód osobowy uderzył w oznakowanie uliczne. Kierowca uciekł.

Około godziny 13:00 kierujący osobowym renault zjeżdżał z wiaduktu w kierunku ronda. Na skrzyżowaniu zjechał na prawe pobocze uderzając w nowo ustawiony drogowskaz. Siła uderzenia była tak duża, że przód pojazdu został poważnie uszkodzony. Mężczyzna kierujący osobówką uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce wezwano służby, straż pożarną i policję, które przeprowadziły swoje czynności.

Sprawcę zdarzenia udało się złapać dzięki pomocy policjanta będącego po służbie. W rejonie stadionu miejskiego zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, którego powiązał ze zdarzeniem, mającym miejsce chwilę wcześniej na ul. 15 PP Wilków. Poinformował o tym kolegów, którzy go zatrzymali.

Prawdopodobnie renaultem kierował 31-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego. Noc spędzi w areszcie. Jutro powinien usłyszeć zarzuty.

Policja bada dokładne okoliczności zdarzenia.


(aktualizacja 05.01.2023)

 

– 31- letni mężczyzna został zbadany na trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Usłyszał już zarzuty do których się przyznał – informuje asp. szt. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

– Kierujący renault odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą w wymiarze do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje.

Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol zróbmy wszystko żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze należy przede wszystkim powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy, że od naszej postawy może zależeć czyjeś życie – apeluje rzecznik policji.