Poseł Leszek Kowalczyk otworzył w Rykach swoje biuro

Poseł Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości otworzył w Rykach swoje biuro poselskie. Przecięcie wstęgi i uroczysta inauguracja działalności miały miejsce dziś w południe.

Do biura może przyjść każdy, kto ma jakąś sprawę, temat do rozwiązania. Będę się starał pomagać każdemu na tyle, na ile będę mógł i prawo mi będzie na to pozwalać – zapewnia poseł Leszek Kowalczyk.

W uroczystym otwarciu biura udział wziął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Wójt gminy Ułęż Barbara Pawlak, Przewodniczący Powiatu Ryckiego Piotr Łysoń, Wicestarosta Rycki Monika Kośmińska, Ksiądz Kanonik Stanisław Chodźko.

Biuro poselskie mieści się przy ulicy Karola Wojtyły 25/33 w Rykach. – W tym momencie biuro jest w trakcie organizacji. Jeszcze nie ma ustalonych stałych godzin przyjmowania interesantów. W celu umówienia spotkania proszę o kontakt telefoniczny (tel. 724 097 272) – wyjaśnia Kowalczyk.

Leszek Kowalczyk złożył ślubowanie na początku obrad posiedzenia Sejmu 30 listopada 2022r. Zastąpił posła PiS Jerzego Bieleckiego z Janowa Lubelskiego, który złożył mandat. Zgodnie z wynikami wyborów to Lech Sprawka, aktualny wojewoda lubelski, miał pierwszeństwo do mandatu. Jednak podjął decyzję o pozostaniu na dotychczasowym stanowisku.

Leszek Kowalczyk urodził się 7 kwietnia 1970 r. w Rykach. Ukończył Liceum Ogólnokształcącego w Rykach, następnie Policealne Studium Elektroniczne w Dęblinie. Studiował także na  SGGW w Warszawie oraz Akademii Rolniczej w Lublinie.

W ostatnich wyborach do Sejmu zdobył 6020 głosów. Dotychczas był radnym PiS Sejmiku Województwa Lubelskiego.