Dęblin: 17-latek bez prawka za kierownicą BMW. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Jazdę BMW zakończył na drzewie. 17-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.02) przed północą w Dęblinie. Policjanci patrolujący rejon miasta zauważyli pojazd marki BMW, który nie posiadał podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

– Kierujący początkowo zwolnił, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierującym, który zajeżdżał im drogę, nie pozwalając się wyprzedzić – informuje asp. sztab. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

– W Podwierzbiu na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Następnie młody mężczyzna rzucił się do pieszej ucieczki zostawiając w pojeździe dwóch pasażerów w wieku 21 i 17 lat – kontynuuje Marchlak.

W trakcie czynności policjanci ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Dęblina. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

– Zarówno mężczyzna jak pozostali dwaj byli trzeźwi. Jak się jednak okazało 17-latek uciekał przed policjantami, bo nie posiadał uprawnień do kierowania – dodaje Marchlak.

Nastolatek kierujący BMW odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, brak uprawnień do kierowania oraz bark podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

21-letni właściciel pojazdu, będący jednym z pasażerów, odpowie za udostępnienie auta osobie nie mającej wymaganych uprawnień.

 

/inf., zdj.: KPP Ryki/