Program z cyklu “Przestrzeń Pamięci” z Muzeum Sił Powietrznych i Lotniczej Akademii Wojskowej już w TVP Historia

W minioną niedzielę o godzinie 10:45 W TVP Historia odbyła się premiera programu z cyklu “Przestrzeń Pamięci”. Powtórka już dzisiaj o 16:50.

Jest on poświęcony Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Lotniczej Akademii Wojskowej i 4 Skrzydłu Lotnictwa Szkolnego. Czyli dziedzictwu i nowoczesnej teraźniejszości „Szkoły Orląt” i Polskich Sił Powietrznych.

– Redaktor Marcin Wikło z ekipą filmową przyznali, że po raz pierwszy w dziejach cyklu przed ich kamerą w jednym odcinku wystąpiło aż 7 ekspertów! Cóż mamy powiedzieć?… Dyscyplina i nieco wojskowego drylu pomogły wszystko precyzyjnie spiąć organizacyjnie. A że elektryzujących historii o polskich lotnikach nie brakuje, to nie ma mowy o chwili nudy – informuje Muzeum sił Powietrznych.

W materiale zrealizowanym w Dęblinie w ostatnich dniach lutego wystąpią m.in. ppłk dr Paweł Orłowski z Lotniczej Akademii Wojskowej, kpt. pil. Michał Jabłoński – lider Zespołu Akrobacyjnego “Orlik” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, kpt. pil. Witold Sokół – emerytowany pilot pokazowy na samolotach MiG-29, a obecnie wykładowca  w “Szkole Orląt” oraz st. kpr. pchor. Stanisław Kowalik – podchorąży Lotniczej Akademii Wojskowej.

W produkcji zobaczymy także Monikę Żmudę – dyrektor MSP, Jakuba Mitka – jej zastępcę oraz Jacka Zagożdżona – kierownika Działu Historii Lotnictwa i Edukacji.

Osoby, które nie zdążyły zobaczyć tego odcinka w TVP Historia w niedzielę nic nie straciły.

Powtórka programu już dzisiaj o 16:50, a w późniejszym terminach na antenach TVP Historia, TVP Kultura oraz na VOD TVP.

 

/inf., zdj. Muzeum Sił Powietrznych/