wtorek, 28 maja, 2024
Raport drogowyRegionWiadomości

BMW i 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przygodę zakończył w rzece

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Pilaszkowice Drugie w powiecie świdnickim. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy zjechał z drogi w wpadł do pobliskiej rzeki.

– Na miejsce zostały zadysponowane służby, które zastały w rzece rozbite BMW. W środku znajdowała się jedna osoba. Z pojazdu kierującego wydobyli strażacy – informuje kom. Anna Kamola z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Został on przetransportowany do szpitala przez ZRM. Na szczęście 40-letni mieszkaniec gm. Żółkiewka nie odniósł poważnych obrażeń.

– Jak ustalili policjanci, 40-latek znajdował się pod wpływem 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował pojazdem posiadając dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów – informuje dalej Kamola.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności. To nie wszystkie konsekwencje. Kierujący będą jeszcze musieli zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W tym przypadku, 40-latek odpowie jeszcze za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat!

/inf., zdj. KWP Lublin/