wtorek, 25 czerwca, 2024
Na sygnalePowiat ryckiRegionWiadomości

Zalesie: Uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, później w bariery energochłonne i dachował

Do zdarzenia doszło w piątek (19.05) przed północą. Z jednego ze zgłoszeń wynikało, że kierujący osobowym volvo jadąc ulica Poniatowskiego w Rykach uszkodził dwa zaparkowane pojazd i odjechał. Po kilku minutach przyszło kolejne, wynikało z niego, że ponownie volvo uczestniczyło w zdarzeniu w Zalesiu.

– Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscach obu zdarzeń funkcjonariuszy, 25-letni mieszkaniec gminy Kłoczew kierując samochodem Volvo w Rykach na ulicy Poniatowskiego uderzył w dwa zaparkowane pojazdy, a następnie nie zatrzymując się odjechał z miejsca. Mężczyzna dojechał do Zalesia, gdzie na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w bariery energochłonne i dachował w przydrożnym rowie – informuje asp. szt. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

Osoby podróżujące samochodem zostały przetransportowane do szpitala na badania.

– Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący volvo 25- latek z miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje dalej Marchlak. Mężczyzna został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

/inf., zdj. KPP Ryki/