wtorek, 28 maja, 2024
Powiat ryckiRegion

U 42-latka z powiatu ryckiego znaleźli marihuanę

42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego trafił do aresztu. Policjanci w jego domu znaleźli ponad 200 gramów suszu konopi. Mężczyzna odpowie ona za uprawę konopi innych niż włókniste, mogących dostarczyć znacznej ilości ziela konopi i wytworzenia z nich środka odurzającego, tzw. marihuany.

Na posesję 42-latka ryccy kryminalni weszli pod koniec tygodnia. W domu mężczyzny policjanci znaleźli kilka słoików, plastikowy pojemnik oraz woreczki foliowe po brzegi wypełnione suszem roślinnym. Ponadto funkcjonariusze natknęli się na zawiniątko z nasionami. Jak informuje asp. sztab. Agnieszka Marchlak, oficer prasowy KPP Ryki, przeprowadzone badanie potwierdziło, że to tzw. marihuana.

Do tej sprawy zatrzymano 42-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Trafił on do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał  już zarzuty, między innymi uprawy konopi indyjskich w znacznych ilościach oraz wytworzenia z nich środka odurzającego w znacznych ilościach, a także posiadania środka odurzającego – przekazał a dziś asp. sztab. Marchlak.

Zatrzymanemu grozi do 20 lat więzienia. W weekend Sąd Rejonowy w Rykach na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

fot. KPP Ryki