poniedziałek, 26 lutego, 2024
DęblinRegionWiadomości

Dęblin. Pobili 22-latka kijem bejsbolowym, bo stanął w obronie koleżanki

Dęblińscy kryminalni zatrzymali czterech  mężczyzn, którzy w noc sylwestrową pobili na terenie dworca PKP w Dęblinie 22-latka. Pokrzywdzonemu pomogły dwie przypadkowe kobiety.

Do napaści doszło nad ranem w noc sylwestrową na dworcu PKP w Dęblinie. Siedzącego na ławce 22-latka z powiatu ryckiego zaatakowało czterech zamaskowanych mężczyzn.

Agresorzy bili pokrzywdzonego rękami oraz kijem bejsbolowym. Po całym zdarzeniu pokrzywdzonemu pomogły dwie kobiety, które wysiadły z pociągu. Dzięki nim pokrzywdzony zadzwonił do przyjaciółki, która przyjechała na miejsce i wezwała policję – przekazał asp. Łukasz Filipek z ryckiej policji.

Na miejsce skierowano także pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy a następnie przetransportowali go do szpitala.

Pobili, bo stanął w obronie koleżanki

Policjanci z Komisariatu Policji w Dęblinie sprawców pobicia zatrzymali kolejnego dnia. Okazali się nimi dwaj 23-latkowie, 18-latek i 17-latek. Jak przekazuje policja, powodem pobicia mogła być sytuacja na zabawie sylwestrowej podczas, której poszkodowany stanął w obronie koleżanki, której ubliżał jeden z mężczyzn.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w tej sprawie. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za udział w pobiciu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast sprawcy, który używał niebezpiecznego przedmiotu w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat – mówi aspirant.