poniedziałek, 26 lutego, 2024
Na sygnalePowiat ryckiRaport drogowyRegionWiadomości

19-letni mieszkaniec powiatu ryckiego uciekał volkswagenem przed policją

Młody mężczyzna uciekając przed mundurowymi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Dalej ucieczkę kontynuował pieszo.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na terenie powiatu ryckiego. Po godzinie 21.00 dyżurny ryckiej policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu marki Volkswagen, który najprawdopodobniej kieruje bez uprawnień. Samochód miał znajdować się w Rososzy. Na miejsce skierowano rycką drogówkę.

Policjanci zauważyli opisany przez zgłaszającego pojazd i podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej.  Jednak kierujący volkswagenem nie reagował na wydawane polecenia i zaczął przyśpieszać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierującym, który jechał  coraz szybciej i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uciekinier przeciął skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem przejazdu bez zachowania szczególnej ostrożności. Swoją ucieczkę zakończył w  Zalesiu, gdzie na skrzyżowaniu stracił panowanie nad pojazdem i  wjechał do przydrożnego rowu.  Kierujący następnie wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, zostawiając w pojeździe 3 pasażerki – relacjonuje asp. Łukasz Filipek, oficer prasowy KPP Ryki. 

Próba pieszej ucieczki nie trwała długo. Po chwili policjanci zatrzymali mężczyznę i obezwładnili. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że młody mężczyzna uciekał przed policjantami ponieważ nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej zostało mu zatrzymane za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

19-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej,  spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant.