czwartek, 18 lipca, 2024
Powiat kozienickiRegionSportWiadomości

Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024

W trzeci weekend czerwca Kozienice były centrum kobiecej siatkówki plażowej.

Na boiskach przy krytej pływalni Delfin rozgrywany był turniej Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024, jedna z najbardziej prestiżowych imprez, która od lat gości w Kozienicach. Najlepsze siatkarki plażowe w kraju zawitały tam już po raz jedenasty, by walczyć o punkty do eliminacji Mistrzostw Polski. Stawiła się niemal cała krajowa czołówka oraz wiele młodych, będących dopiero u progu kariery zawodniczek.

W Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024 wzięło udział 20 drużyn, które przez dwa dni rozegrały ponad 30 spotkań. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

– puchar Burmistrza Gminy Kozienice – Mariusza Prawdy za zajęcie I miejsca otrzymały Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska;

– puchar Enei Wytwarzanie za zajęcie II miejsca otrzymały Justyna Tylutki i Martyna Kłoda;

– puchar Starosty Powiatu Kozienickiego – Krzysztofa Wolskiego za zajęcie III miejsca otrzymały Magdalena Saad i Nicole Jochym;

– puchar Dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu – Marcina Zmitrowicza za zajęcie IV miejsca otrzymały Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

MVP Grand Prix w Kozienicach została Aneta Kaczmarek.

Organizatorami imprezy byli Gmina Kozienice, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Patronat honorowy objął burmistrz Gminy Kozienice – Mariusz Prawda, sponsorem wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

inf., fot. KCRiS