Puławy: Kradli elektronarzędzia, jedzenie i zabawki

Puławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych w dyskontach w Markuszowie i Puławach. Zatrzymani to mieszkańcy Radomia w wieku 32, 17 i 16 lat. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

W sobotę policjanci z puławskiej patrolówki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże w dyskontach na terenie Markuszowa i Puław. Złodziei rozpoznali na monitoringu pracownicy ochrony jednego ze sklepów. Okazało się, że to mieszkańcy Radomia w wieku 32, 17 i 16 lat.

– Jak wynika z ustaleń dokonanych w tej sprawie, zatrzymani mężczyźni, w miniony piątek w dyskoncie w Markuszowie dokonali kradzieży między innymi: alkoholu, narzędzi stolarskich, słuchawek i węży prysznicowych oraz zabawek. Tuż przed ich zatrzymaniem w sobotę, w innym dyskoncie na terenie Puław w ich ręce wpadły z kolei artykuły spożywcze, kosmetyki, a także markowy alkohol – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy. – Łącznie mężczyźni dokonali kradzieży na prawie 2,5 tys. zł – dodaje.

Najmłodszy z nich, po przesłuchaniu trafił pod opiekę rodziny i będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym. 32 i 17-latek trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Za kradzież, zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

inf.,fot. KPP Puławy