Puławy: W tym roku LGD planuje imprezować bez wytchnienia

Na 2022 r. Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zaplanowała aż 29 autorskich wydarzeń promocyjnych. Mają one promować produkty lokalne i tradycyjne oraz aktywny wypoczynek.

Kiermasze PL

Od 9 lat cyklicznymi imprezami, które organizuje od marca do grudnia “Zielony Pierścień” są Kiermasze Produktów Lokalnych. Odbywają się one w plenerze w Nałęczowie (plac przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury) oraz w Kazimierzu Dolnym (Duży Rynek).

– Wystawcami są wyłącznie lokalni producenci i twórcy, którzy posiadają certyfikowane przez nas wyroby. Imprezy te zdobyły sobie sympatię mieszkańców i turystów, którzy stale na nie powracają. Od wiosny tego roku Kiermasze PL zmienią się wizualnie. Będą bardziej widoczne dla przechodniów, ponieważ będzie więcej banerów i tablic informacyjnych – informuje Zbigniew Pacholik Prezes LGD “Zielony Pierścień”.

Terminy i miejsca zaplanowanych imprez kiermaszowych zobacz TUTAJ.

4. Maraton Kajakowy

Jest też dobra informacja dla miłośników turystyki kajakowej. Na rzece Wieprz, 25 czerwca odbędzie się już 4. Maraton Kajakowy. Impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zawodowych sportowców, jak i amatorów.

Maraton odbędzie się w ramach ogólnopolskiego cyklu maratonów CANOA CUP 2022.

– W tym roku nowością jest to, że oprócz dystansu na 104 km (z Lubartowa do Kośmina) i na 43 km (z Jeziorzan do Kośmina), zaplanowaliśmy dystans rodzinny o długości 21 km (z Baranowa do Kośmina) – zachęca Zbigniew Pacholik. – Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej zawodników i turystyka kajakowa na Wieprzu będzie rozwijać się co najmniej z taką dynamiką jak dotychczas – dodaje.

Więcej szczegółów o tym, jak można zapisać się i wziąć udział w wydarzeniu znajduje się TU.

Zapraszamy do obejrzenia wideo z zeszłorocznego, 3. Maratonu Kajakowego

Rajdy rowerowe

W tym roku “Zielony Pierścień” zapowiada więcej, bo aż siedem, rajdów rowerowych.

Będą to imprezy jednodniowe z wyjątkiem rajdu „Szlakiem nadwiślańskich winnic”, który będzie trwał 2 dni. Formuła rajdów – każdy przejazd będzie odbywał się w ramach pętli, tj. start i meta znajdują się w tym samym miejscu.

– Chcemy w ten sposób umożliwić turystom z innych regionów Polski dojazd samochodem na naszą imprezę rowerową. Zazwyczaj długość pętli w ciągu jednego dnia wynosi około 55 – 60 km. W programie planujemy także uczestnikom zapewnić zobaczenie interesujących miejsc i ludzi – wyjaśnia Pacholik.

Rajdy będą organizowane od kwietnia do października, raz w miesiącu w następujących terminach:

24.04.2022 r. – „Szlakiem H. Sienkiewicza i gen. F. Kleeberga”,

29.05.2022 r. – „Przez Pradolinę Wieprza” (Kośmin – Dęblin – Gołąb – Kośmin),

19.06.2022 r. – „Rajd na Festiwal Ogrodów w Nałęczowie” (pętla po okolicach Nałęczowa, Jastkowa, Garbowa i Markuszowa),

17.07.2022 r. – „Rajd po opolskim Powiślu” (pętla po okolicach Opola Lubelskiego z odcinkiem, po którym przewidziany jest przejazd drezyną),

14.08.2022 r. – „Rajd z produktem lokalnym”,

17-18.09.2022 r. – „Szlakiem nadwiślańskich winnic” (rajd dwudniowy z degustacją wina pierwszego dnia po rajdzie),

09.10.2022 r. – „Jesienne barwy lasu” (pętla po puławskich lasach).

 

inf./fot. LGD “Zielony Pierścień”